Loader image

Jak dodać nową kategorię w sklepie zintegrowanym z Sellasist?

 • Jak dodać nową kategorię w sklepie zintegrowanym z Sellasist?
  Kategorie to kluczowy element każdego sklepu, który pomaga klientom w nawigacji i wyszukiwaniu produktów. Dzięki nim Twoja oferta staje się bardziej uporządkowana i czytelna dla klientów. 

  Jeśli Twój sklep jest zintegrowany z Sellasist, najpierw dodaj kategorię w Sellasist.

  Jak dodać kategorię w Sellasist?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. Z zakładki Asortyment kliknij Kategorie.  3. Kliknij Dodaj kategorię.  4. Przejdziesz do formularza dodawania kategorii. Wypełnij go.

  Tytuł - Podaj nazwę kategorii.
  Domyślny szablon wysyłki, Domyślna stawka VAT, Domyślna grupa atrybutów- Ustaw domyślny szablon wysyłki, stawkę VAT oraz grupę atrybutów. Te opcje są przydatne, jeśli planujesz importować asortyment do Sellasist. 
  Ustawienia Allegro/Arena/Olx/Shopee/Erli - Po stworzeniu kategorii masz możliwość dostosowania jej ustawień dla tych serwisów oraz dodania produktów. 
  Pola danych - W tych polach możesz umieścić opis kategorii. Jeśli masz sklep Sellingo zintegrowany z Sellasist, musisz zmapować pola Górny opis i Dolny opis z polami w Sellasist. Zrobisz to w zintegrowanym sklepie w Integracje ⇨ Sellasist.
  Aktywność - Decyduj, czy kategoria ma być widoczna w sklepie.
  Popupy - Włącz lub wyłącz dodatkowe okienka informacyjne dla produktów w tej kategorii. 
  Pokazuj filtry - Zdecyduj, czy klienci mają mieć możliwość filtrowania produktów w tej kategorii.
  Tylko dla dorosłych - Oznacz kategorię, jeśli produkty są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
  Kategoria nadrzędna - Jeśli tworzysz podkategorię, wskaż główną kategorię, do której ma należeć.
  SEO (Pozycjonowanie) - Optymalizuj kategorię pod kątem wyszukiwarek, dodając odpowiedni tytuł, opis i słowa kluczowe. 
  5. Kliknij Zapisz

  Po stworzeniu kategorii masz możliwość dostosowania jej ustawień dla Allegro, Arena, Olx, Erli oraz dodania produktów. Jeśli chcesz, aby produkty z tej kategorii pojawiały się w sklepie Sellingo, konieczne jest stworzenie odpowiadającej kategorii w Sellingo i połączenie jej z nowo utworzoną kategorią w Sellasist. 

  Jak dodać kategorię w Sellingo? - Jak dodać nową kategorię?


  Jak zmapować kategorie?

  1. W panelu administracyjnym Sellingo w zakładce Integracje kliknij Sellasist.  2. Zmapuj pola Krótki opis, Górny opis i Dolny opis z odpowiednimi polami w Sellasist. Z tych pól sklep będzie pobierał opisy kategorii. Korzystając z pól danych możesz w Sellasist przygotować kategorie z rozbudowanymi opisami, które wyświetlisz także w zmapowanych z nimi kategoriach sklepu.  3. Kliknij ikonę ołówka obok wybranej kategorii sklepu, a następnie wybierz odpowiadającą jej kategorię w Sellasist.

  4. Kliknij Ok.
  Zmapuj automatycznie - Kiedy naciśniesz ten przycisk, system samodzielnie dobierze pasujące kategorie w Sellasist. 

  Wyczyść wszystkie mapowania - Kiedy wybierzesz tę opcję, system poprosi o potwierdzenie usunięcia wszystkich przypisań. Pojawi się komunikat z witryny "Na pewno usunąć wszystkie mapowania?" Będzie do wyboru opcja OK lub Anuluj

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:


  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 04-607, ul. Trawiasta 58. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).