Loader image

Jak dodać nową kategorię w sklepie?

 • Jak dodać nową kategorię w sklepie?
  Kategorie to kluczowy element każdego sklepu, który pomaga klientom w nawigacji i wyszukiwaniu produktów. Dzięki nim Twoja oferta staje się bardziej uporządkowana i czytelna dla klientów. 

  Jeśli Twój sklep jest zintegrowany z Sellasist, przeczytaj Jak dodać nową kategorię w sklepie zintegrowanym z Sellasist? 

  Jak dodać kategorię w sklepie?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. Z zakładki Asortyment kliknij Kategorie.  3. Kliknij Dodaj kategorię.  4. Przejdziesz do formularza dodawania kategorii. Wypełnij go.

  Tytuł – Wprowadź nazwę, która najlepiej opisuje zawartość kategorii.
  Nagłówek h1 - Nagłówek pomaga w pozycjonowaniu sklepu. Jeśli nie masz pewności co wpisać, pozostaw to pole puste, a system automatycznie wygeneruje odpowiedni nagłówek. 
  Nazwa w adresie – Określ unikalny adres internetowy dla kategorii. Jeśli nie chcesz go samodzielnie tworzyć, pozostaw pole puste, a system przydzieli adres automatycznie.
  Górny opis - W tym polu możesz umieścić krótki opis kategorii, który będzie wyświetlany nad listą produktów, na górze strony kategorii.
  Dolny opis - W tym polu możesz umieścić krótki opis kategorii, który będzie wyświetlany pod listą produktów, na dole strony kategorii.
  Aktywność - Tutaj włączasz i wyłączasz kategorię.
  Zdjęcie główne – Dodaj grafikę przedstawiającą kategorię. Pamiętaj, że opcja dodania obrazu stanie się dostępna po zapisaniu kategorii.  
  Popupy – Jeśli chcesz, by klienci otrzymywali dodatkowe informacje w postaci popupów podczas przeglądania produktów w tej kategorii, włącz tę opcję.
  Pokazuj filtry - Włączasz wyświetlanie filtrów wyszukiwania w kategorii.
  Tylko dla dorosłych - Zaznacz jeśli produkty z tej kategorii są przeznaczone tylko dla dorosłych.
  Kategoria nadrzędna - Jeśli tworzysz kategorię podrzędną, wskaż, pod jaką kategorią główną ma się ona znajdować.  SEO (Pozycjonowanie) – Optymalizacja dla wyszukiwarek. Wprowadź informacje, które pomogą w pozycjonowaniu kategorii w wyszukiwarkach. Zaleca się dodanie tytułu, opisu oraz słów kluczowych związanych z zawartością kategorii.  
  Uniwersalny opis – możesz dodać uniwersalny opis. To narzędzie do tworzenia jednolitych opisów produktów dla różnych platform sprzedażowych np. Allegro. Ułatwia prezentacje produktów i pomaga zachowa jednolity wygląd. Dzięki edytorowi tworzenie opisów jest łątwe i szybkie. Czym są uniwersalne opisy produktów? Do czego służą i jak ich używać w Sellingo? 
  5. Kliknij Zapisz.

  Po utworzeniu kategorii możesz dodać do niej obrazki i skonfigurować ustawienia Allegro.  ZDJĘCIE GŁÓWNE
  Aby dodać zdjęcie do kategorii produktu, kliknij Zmień zdjęcie i wybierz odpowiedni obraz z komputera. Możesz także dodać tytuł i opis alternatywny dla zdjęcia, korzystając z pól wielojęzycznych. Pamiętaj o zapisaniu zmian.

  USTAWIENIA ALLEGRO
  W tej sekcji możesz przyspieszyć proces wystawiania oferty na Allegro. Domyślnie wybrane wartości z tej sekcji będą automatycznie wystawiane w formularzu wystawienia, ale zawsze możesz je dostosować. Zmiany w tych ustawieniach nie wpłyną na już wystawione oferty. 
  Szablon zestawu parametrów: wybierz odpowiedni szablon opisu – może to być Przykładowy szablon lub Uniwersalny Opis. 

  W Sekcja- Pasuje do - dokonaj odpowiedniego wyboru. 
  Kategoria Allegro - Aby edytować ustawienia, kliknij Edytuj. 
  W Szablonie zestawu parametrów wybierz odpowiednią kategorię. Możesz skorzystać z gotowego szablonu lub skopiować parametry z innego produktu. 


  Po dokonaniu edycji, kategoria Allegro zostanie automatycznie zaktualizowana. 

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:


  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 04-607, ul. Trawiasta 58. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).