Loader image

Czym są uniwersalne opisy produktów? Do czego służą i jak ich używać w Sellingo?

 • Czym są uniwersalne opisy produktów? Do czego służą i jak ich używać w Sellingo?
  Stwórz piękne opisy produktów dla swojego sklepu i użyj ich także w Allegro!

  Uniwersalne opisy produktów pozwalają na opracowanie opisu produktu w taki sposób, aby można było go użyć w sklepach internetowych, Allegro, a także w eBay i Arena.pl - zachowując przy tym, ten sam układ zdjęć i tekstów. W prostym edytorze ustawisz układ opisu dokładnie tak, jak tego chcesz!

  Jak mogę dodać uniwersalny opis produktu?

  Uniwersalny opis dla wybranego produktu możesz dodać na karcie produktu podczas jego edycji. W tym celu edytuj produkt i przejdź do zakładki Opis. Jak edytować produkt w Sellingo?.

  1. W polu Uniwersalny opis kliknij Otwórz edytor.  2. Kliknij Dodaj tekst. Dodaj wiersze i w nich wstaw elementy.

  3. Na koniec kliknij Zapisz. Następnie zapisz zmiany w produkcie.
  4. Po dodaniu uniwersalnego opisu włącz wyświetlanie pola Uniwersalny opis w produkcie.


  Uniwersalne opisy składają się z oddzielnych sekcji zwanych wierszami, które mogą zawierać zdjęcia oraz teksty opisów. Edytor uniwersalnego opisu działa analogicznie jak edytor opisu, znany wcześniej z szablonów opisów Allegro. Możesz w nim użyć również zmiennych, które wyświetlą wskazane przez Ciebie informacje.

  W każdym z wierszy uniwersalnego opisu znaleźć się może:

  ● Sam tekst
  ● Zdjęcie na szerokość opisu
  ● Tekst oraz zdjęcie
  ● Dwa zdjęcia

  Uwaga!

  Pamiętaj, że w każdej sekcji uniwersalnego opisu produktu możesz ustawić jej widoczność w poszczególnych kanałach sprzedaży. Wystarczy, że w wybranej sekcji klikniesz ikonkę oka.


  Szablony uniwersalnych opisów

  Poza uniwersalnymi opisami dla konkretnych produktów możesz stworzyć także szablony uniwersalnych opisów. Pozwalają one na zdefiniowanie układu uniwersalnych opisów we wielu produktach jednocześnie, z zachowaniem ustalonego, wspólnego dla nich, schematu umieszczonych w nich sekcji.

  Szablon uniwersalnego opisu możesz ustawić jako domyślne źródło opisów wszystkich produktów dla sklepu. W edycji produktu można nadpisać wybraną wartość, dzięki czemu dla różnych produktów możesz ustawić inne źródło opisu.

  Poza domyślnymi szablonami możesz stworzyć dla wybranych produktów indywidualne opisy, które jeszcze bardziej wyróżnią Twoje najlepsze produkty w ofercie.

  Podział na sekcje przejrzyście prezentuje ofertę!

  Szablony składają się z oddzielnych sekcji zwanych wierszami, które mogą zawierać zdjęcia oraz teksty opisów. Edytor szablonu uniwersalnego opisu znajdziesz w karcie „Treści ⇨ Uniwersalne opisy” i działa on analogicznie jak edytor opisu znany wcześniej z szablonów opisów Allegro. Możesz w nim użyć również zmiennych, które wyświetlą wskazane przez Ciebie informacje.

  W szablonie uniwersalnych opisów umieścić możesz także zdjęcia, które związane będą z tym szablonem, poza galerią produktów. Może to być np. logo firmy, nagłówek, banner lub inny stały element graficzny, który wyświetli się w opisach wszystkich produktów używających tego szablonu.

  W każdym z wierszy uniwersalnego opisu znaleźć się może:

  ● Sam tekst
  ● Zdjęcie na szerokość opisu
  ● Tekst oraz zdjęcie
  ● Dwa zdjęcia


  Jak mogę dodać szablon uniwersalnego opisu?

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. W zakładce Treści kliknij Uniwersalne opisy.  3. Kliknij Dodaj szablon.  4. Wpisz dowolną nazwę szablonu.  5. Kliknij Dodaj tekst, by otworzyć menu i rozpocząć tworzenie szablonu.
  6. Dodaj wiersze i w nich wstaw elementy.
  7. Kliknij ZAPISZ.

  Uwaga!

  Pamiętaj, że w każdej sekcji szablonu uniwersalnego opisu możesz ustawić jej widoczność w poszczególnych kanałach sprzedaży. Wystarczy, że w wybranej sekcji klikniesz ikonkę oka.


  Jak mogę użyć szablonu uniwersalnego opisu?

  Kiedy masz dodany szablon uniwersalnego opisu, możesz go użyć na karcie produktu. W tym celu edytuj wybrany produkt i przejdź do zakładki Opis. ⇨ Jak edytować produkt w Sellingo?

  1. Wybierz szablon.  2. Zapisz zmiany.

  Szablon uniwersalnego opisu możesz też ustawić jako domyślne źródło opisów produktów dla sklepu.

  Jak ustawić domyślny szablon lub pole opisu produktów dla sklepu?

  Dla każdego sklepu możesz wybrać domyślny sposób wyświetlania opisów produktów. Możesz wybrać pole danych, którego zawartość będzie widoczna dla klienta na karcie produktu, lub utworzony wcześniej szablon uniwersalnego opisu. W edycji produktu można nadpisać wybraną wartość, dzięki czemu dla różnych produktów możesz ustawić inne źródło opisu.

  1. W zakładce Asortyment kliknij Produkty.  2. Kliknij Ustawienia.  3. Wybierz pole danych lub szablon.  4. Kliknij ZAPISZ.

  Uniwersalne opisy i Allegro

  Uniwersalnego opisu produktów użyć możesz także na Allegro. Sprawdź jak użyć uniwersalnego opisu na Allegro! Przeczytaj artykuł, który znajdziesz poniżej.

  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 04-607, ul. Trawiasta 58. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).