Loader image

Jak zaimportować asortyment i oferty z Allegro do sklepu Sellingo?

 • Jak zaimportować asortyment i oferty z Allegro do sklepu Sellingo?
  Kiedy dokonasz integracji Twojego konta Allegro ze sklepem Sellingo, możesz zaimportować asortyment i oferty z tego konta. Po imporcie będziesz mógł łatwo zarządzać Swoimi ofertami Allegro w Panelu Administracyjnym Sellingo.

  • Na podstawie danych z Allegro zostaną utworzone produkty w karcie Asortyment ⇨ Produkty i oferty w karcie Oferty ⇨ Allegro.
  • Szablony ustawień zostaną dobrane automatycznie. W przypadku braku pasującego szablonu zostanie on utworzony. Cenniki wysyłek i zestawy usług dodatkowych zostaną pobrane z Allegro.
  • Kategorie asortymentu zostaną utworzone automatycznie w strukturze odpowiadającej kategoriom Allegro. Producenci dobrani lub utworzeni na podstawie parametru Producent lub Marka.
  • Po zakończeniu importu na adres email Twojego konta eSprzedaż zostanie wysłany pełen raport z wynikiem.


  Jeżeli wcześniej nie zintegrowałeś konta Allegro, musisz to najpierw zrobić. Zapoznaj się z instrukcją integracji:  Jak w sklepie Sellingo zintegrować konto Allegro?  Jak zaimportować asortyment i oferty z Allegro?


  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. W zakładce Integracje kliknij Allegro.
  3. Kliknij Importuj Asortyment i Oferty przy wybranym koncie Allegro.

  WAŻNE!!! Pobrane oferty nie zostaną powiązane z już istniejącymi produktami. Nie pobierają się też oferty, które już są w bazie Sellingo.


  4. Ustaw parametry importu:


  Status ofert - Możesz wybrać które oferty pobierzesz z Allegro. Możesz pobrać aktywne, zakończone i szkice. Zalecamy pobieranie tylko aktywnych ofert. Zmniejszy to prawdopodobieństwo zduplikowania produktów.  Ponowne wystawianie - Wybierz opcję ponownego wystawiania ofert. 
  Importuj sygnaturę - Sygnatura zostanie przeniesiona do pola Symbol.


  Włącz synchronizacje - Po zaznaczeniu tego pola zaimportowane oferty będą miały włączone wszystkie synchronizacje (za wyjątkiem opisu i ceny, jeśli włączono łączenie produktów). Synchronizacje można też włączyć później, po upewnieniu się, że wszystko zaimportowało się prawidłowo. Można to zrobić za pomocą akcji masowych na liście ofert Allegro.*

  [Asortyment ⇨ Oferty Allegro ⇨ zaznacz oferty ⇨ wybór odpowiedniej Synchronizacji w akcjach masowych dostępnych nad listą ofert⇨ Wykonaj
  UWAGA!Jeśli zaznaczysz łączenie produktów, a do jednego produktu zostaną przypisane oferty z różnymi sygnaturami, dotychczasowe sygnatury zostaną nadpisane.  Łączenie produktów - Zgodnie z wybraną metodą wykrywane będą oferty, które można przypisać do już istniejącego produktu. Zostanie zachowany oryginalny opis produktu z asortymentu - kolejne dołączane oferty nie będą go modyfikować. Oferty dołączone do istniejącego produktu będą miały wyłączoną synchronizację opisu i ceny. Jeśli do produktu zostaną dołączone oferty o różnych stanach magazynowych, zapisany zostanie ten najwyższy.


  Możesz również ręcznie dopasować pobierane oferty do już istniejących produktów.
  Po wyborze opcji Łączenie produktów: Według pliku CSV pojawi się możliwość pobrania pliku z identyfikatorami produktów i kolumną, w której należy podać numer oferty Allegro. Następnie tak uzupełniony plik należy wysłać w formularzu zlecania importu.
  Nie importuj ofert, których nie można dopasować do żadnego produktu - Nie zostaną zaimportowane oferty, które nie są przypisane do żadnego produktu lub wariantu.


  Wgraj plik CSV - Wgraj plik CSV uzupełniony o numery oferty.
     5. Kliknij klawisz Importuj.  W przypadku potrzeby zaimportowania produktów z pliku CSV, hurtowni lub z innego źródła, prosimy o kontakt - biuro@esprzedaz.com  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Sprawdź jak zintegrujesz konto Allegro

  Zobacz jak dodać nowe produkty

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 04-607, ul. Trawiasta 58. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).