Loader image

Czym jest produktyzacja Allegro? Jak w Sellingo dodać zestaw parametrów powiązany z produktem Allegro?

 • Czym jest produktyzacja Allegro? Jak w Sellingo dodać zestaw parametrów powiązany z produktem Allegro?
  Produktyzacja na Allegro polega na grupowaniu ofert sprzedaży tego samego produktu, co ułatwia klientom odnalezienie ofert spełniających ich oczekiwania. 


  W Sellingo, produktyzacja działa poprzez tworzenie zestawów parametrów powiązanych z produktami Allegro.


  Jak w Sellingo dodać zestaw parametrów powiązany z produktem Allegro?

  1. Zaloguj się w panelu administracyjnym.
  2. Z zakładki Asortyment kliknij Produkty  3. Edytuj wybrany produkt klikając ikonę ołówka.  4. Przejdź do zakładki Allegro.
  5. Kliknij Dodaj zestaw powiązany z produktem Allegro.  Sklep przeszuka bazę Allegro. Jeśli kod EAN produktu zostanie znaleziony w bazie Allegro, zestaw parametrów zostanie utworzony w sklepie. Jeśli kod nie zostanie znaleziony lub produkt w sklepie nie ma uzupełnionego kodu EAN, pojawi się tabelka, w której będzie można wyszukać i wybrać swój produkt.  Automatyczne przypisywanie zestawów parametrów do produktów

  Jeśli produkt ma uzupełniony kod EAN i nigdy nie miał przypisanego zestawu parametrów powiązanego z produktem Allegro, to w chwili kiedy zapisujesz w nim zmiany (lub sklep sam je zapisuje) automatycznie w tle zostanie przeprowadzona próba powiązania. Dzięki temu produkty od razu po utworzeniu albo np. imporcie z hurtowni mogą mieć już przypisane zestawy parametrów.

  Uwaga!

  Automatyczne przypisywanie zestawów parametrów jest akcją jednorazową. Jeśli z jakiegoś powodu usuniesz taki zestaw z produktu, nie przypisze się on już automatycznie do tego produktu.  Jak edytować zestaw parametrów powiązany z produktem?

  Zdarza się, że zestaw parametrów trzeba uzupełnić, dodając parametry takie jak np. stan produktu albo akcesoria dodatkowe.

  1. Edytuj wybrany produkt klikając ikonę ołówka.   2. Przejdź do zakładki Allegro.
  3. Kliknij ikonę ołówka przy wybranym zestawie parametrów.  Zestaw możesz też edytować w Oferty ⇨ Allegro ⇨ Zestawy parametrów.  Jak rozpoznam, że zestaw parametrów jest przypisany?

  Podczas wystawiania oferty w zakładce Parametry pojawi się pozycja Powiązanie z produktem: Tak.

  Na liście ofert taka oferta jest oznaczona ikonką świadczącą o powiązaniu z produktem.


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz, jak edytować produkt:

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 04-607, ul. Trawiasta 58. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).