Loader image

Jak skonfigurować zewnętrzne konto pocztowe w sklepie Sellingo?

 • Jak skonfigurować zewnętrzne konto pocztowe w sklepie Sellingo?
  Poprawnie skonfigurowane konto pocztowe jest potrzebne, aby móc w pełni korzystać z możliwości, które daje Ci sklep Sellingo. Bez niego nie będziesz w stanie prowadzić korespondencji z klientem, czy powiadomień o zmianie statusu zamówienia. W swoim sklepie możesz skonfigurować dowolną ilość kont pocztowych.

  Jak skonfigurować zewnętrzne konto pocztowe?


  Najpierw musisz przygotować dane skrzynki, którą chcesz skonfigurować w Sellingo. Kiedy już masz dane, możesz rozpocząć dodawanie konta w sklepie.

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym sklepu.

  2. W zakładce Poczta kliknij Konfiguracja kont.
  3. Kliknij Dodaj konto.  4. Przejdziesz do formularza konfiguracji konta. Aby poprawnie skonfigurować konto pocztowe, musisz posiadać prawidłowe dane (adres i hasło), a także numery portów i adresy serwerów poczty wychodzącej i przychodzącej.

  5. Klikając Typ konta w prawym górnym rogu ustawisz konto jako dodatkowe konto pocztowe. Konto główne to konto, za pomocą którego wysyłać się będzie cała automatyczna korespondencja z Sellingo (statusy zamówień, powiadomienia itp.).

  6. W polu Nazwa konta wpisz dowolną wybraną przez Ciebie nazwę. Nazwa będzie wyświetlana na liście maili odbiorcy.

  7. W polu Adres email wpisz adres email skrzynki.

  8. W polu Login wpisz ponownie adres email.

  9. W polu Hasło wpisz hasło, którym logujesz się do skrzynki.

  10. W Sekcji Serwer SMTP i Serwer IMAP podaj dane serwera.

  11. Kliknij Zapisz.  12. Przy dodawaniu nowej konfiguracji konta pocztowego sklep będzie próbował się zalogować na IMAP i SMTP. Spróbuje wysłać testowy e-mail. Wynik tej próby, wyświetli na dole strony, nad przyciskiem ZAPISZ.

  13. Po zapisaniu konta w sekcji SERWER IMAP możesz wybrać folder, do którego będą zapisywane wysłane maile.

   


  Uwaga!

  Część skrzynek pocztowych (np. Gmail) obsługuje tę funkcję po swojej stronie, niezależnie od Sellingo. Ustawienie w ich przypadku tej opcji spowoduje podwójne dodawanie wiadomości do folderu z wysłanymi. Dla poczty na gmail.com konieczne jest też włączenie w profilu, na koncie gmail dostępu dla mniej bezpiecznych aplikacji.  Konfiguracja folderów

  Po poprawnym skonfigurowaniu konta możesz przystąpić do konfiguracji folderów. W tym celu przejdź do Poczta ⇨ Konfiguracja kont. Klikając w ikonę folderu przy wybranym koncie możesz stworzyć dowolne foldery i podfoldery dla segregowania korespondencji. W skrzynce będą widoczne wszystkie foldery, które są stworzone w macierzystej skrzynce, można też stworzyć nowe.  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz, jak skonfigurować konto Gmail:
  Jak skonfigurować konto pocztowe Gmail.com w Sellingo?


  Zobacz, jak skonfigurować pocztę w programie:
  Jak skonfigurować pocztę sklepu w zewnętrznych programach pocztowych?

  Zobacz, jak założysz skrzynkę na serwerze Sellingo:
  Jak stworzyć nowy adres e-mail?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 04-607, ul. Trawiasta 58. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).