Loader image

Czym są Atrybuty? Jak je utworzyć, a następnie przypisać do produktu?

 • Czym są Atrybuty? Jak je utworzyć, a następnie przypisać do produktu?
  Atrybuty to określone właściwości produktu, które służą do jego opisu i klasyfikacji, ale nie wpływają bezpośrednio na cenę czy dostępność produktu. 


  Grupa Atrybutów: Jest to ogólna kategoria, która może zawierać różne opcje atrybutów. Na przykład, jeśli sprzedajesz obuwie. Obuwie może być Twoją Grupą Atrybutów.

  Opcje Atrybutu: Są to konkretne kategorie lub właściwości, które można przypisać do produktu w ramach danej grupy atrybutów.
  Przykład: W ramach grupy atrybutów Obuwie, możesz mieć opcje atrybutu takie jak np. Materiał, Rozmiar czy Kolor

  Nazwa Cechy: To konkretne określenie dla danej opcji atrybutu, które opisuje charakterystykę produktu. 
  Przykład: Dla opcji atrybutu Kolor, nazwy cech mogą to być Czarny, Biały, Niebieski itp. Dla Opcji atrybutu Materiał, nazwy cech mogą to być Skóra licowa, Tkanina, Guma itp. 

  Atrybuty pomagają przedstawić szczegółowe informacje o produkcie.

  PRZYKŁAD: Grupa Atrybutów: Obuwie

  Opcja Atrybutu: Kolor     ⇨        Nazwa cechy: Czarny
                                   Kolor     ⇨        Nazwa cechy: Biały
                                   Kolor     ⇨        Nazwa cechy: Niebieski  

  Opcja Atrybutu: Typ zapięcia ⇨ Nazwa cechy: Sznurowadła
                                   Typ zapięcia ⇨ Nazwa cechy: Zamek
                                   Typ zapięcia ⇨ Nazwa cechy: Rzep

  Opcja Atrybutu: Materiał  ⇨       Nazwa cechy: Tkanina
                                   Materiał  ⇨       Nazwa cechy: Guma
                                   Materiał  ⇨       Nazwa cechy: Skóra licowa  
  Jak stworzyć i przypisać atrybuty? 

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego.
  2. Przejdź do zakładki Produkty i kliknij Atrybuty.  3. Kliknij Dodaj grupę atrybutów i wprowadź nazwę np. Obuwie.  4. Kliknij Dodaj opcję atrybutu np. Materiał i kliknij Zapisz.  5. Kliknij Dodaj cechę i wpisz nazwę np. Skóra licowa.  6. Aby atrybuty były widoczne w filtrach, zaznacz przy każdym boks Pokazuj w filtrach.   6. Kliknij Zapisz.  Jak przypisać atrybut do produktu? 

  1. Przejdź do zakładki Asortyment i kliknij Produkty.  2. Wybierz i edytuj produkt, do którego chcesz przypisać atrybut.
  3. Przejdź na kartę produktu i wybierz zakładkę Opis. Przewiń stronę w dół i wybierz utworzoną wcześniej Grupę atrybutów oraz jej cechy. Możesz też wpisać atrybuty ręcznie. W produktach wymagających dokładnych atrybutów technicznych, np. z kategorii Elektronika możesz zaznaczyć więcej niż jeden atrybut do danej cechy.  4. Zapisz zmiany.
  5. Wyczyść bufor, aby zmiany były widoczne od razu na stronie Twojego sklepu internetowego.


  Dzięki atrybutom klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do informacji o produkcie, co może przyspieszyć proces zakupowy.    POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Dowiedz się jak dodawać i edytować produkty:

  Jak dodać filtry na podstawie atrybutów w sklepie?


  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 04-607, ul. Trawiasta 58. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).