Loader image

Jak uruchomić integrację z Ceneo?

 • Jak uruchomić integrację z Ceneo?
  Dzięki integracji możesz prezentować produkty z Twojego sklepu w porównywarce cen Ceneo. Porównywarki cen są doskonałą formą reklamy, dzięki której dotrzesz ze Swoją ofertą do wielu nowych klientów.

  Jak mogę uruchomić integrację z Ceneo?

  Przed zintegrowaniem sklepu z Ceneo zapoznaj się z ofertą porównywarki⇨ i załóż konto. Po założenia konta w Ceneo możesz przystąpić do integracji ze sklepem.

  1. Zaloguj się w Panelu Administracyjnym.
  2. W zakładce Integracje kliknij Porównywarki.
  3. Znajdź integrację z Ceneo i kliknij Wyłączony w kolumnie Status. Dzięki temu plik XML będzie generowany pod adresem, jaki widzisz w polu.
  4. Następnie kliknij Edytuj.

  5. Zaznaczając pola wybierz, jakie informacje o produktach będą przekazywane do pliku XML.  Udostępnij tylko dla Ceneo - Po zaznaczeniu tej opcji plik XML będzie dostępny tylko z IP należących do Ceneo i dla osoby zalogowanej jako Administrator
  Dostępność produktu - Dostępne na Ceneo wartości to 1,3,7,14 dni i brak danych. Dostępność zostanie dopasowana do równej lub najbliższej powyższej wartości.
  Nazwy wariantów zawierające parametry - po zaznaczeniu tej opcji, nazwy wariantów będą zawierać parametry atrybutów np. zamiast "sukienka" będzie "sukienka kolor: czerwony, rozmiar: s"

  6. Zmapuj kategorie, zaznaczając kategorie, z których produkty chcesz pokazać w porównywarce.  7. Kliknij Zapisz.

  8. Skopiuj adres pliku XML. I dodaj go na Swoim koncie Ceneo.

  NIE KOPIUJ ADRESU Z OBRAZKA. SWÓJ ADRES ZNAJDZIESZ W INTEGRACJE ⇨ PORÓWNYWARKI.

  UWAGA!

  Pamiętaj, że aby produkt był widoczny w pliku porównywarki musi być przypisany do jakiejś kategorii głównej. Produkty nieprzypisane do kategorii głównej będą niewidoczne w pliku. Ponadto produkt musi mieć dodanego producenta, numer katalogowy i kod EAN. Parametry te ustawisz w edycji produktów.


  Sprawdź też instrukcje Ceneo:


  POWIĄZANE ARTYKUŁY:

  Zobacz, jak edytować produkt:
  Jak edytować produkt w Sellingo?

  Zobacz, jak uruchomić zaufane opinie:
  Jak uruchomić Zaufane Opinie Ceneo?

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 04-607, ul. Trawiasta 58. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).