Loader image

Jak dodać i skonfigurować szablon ustawień oferty?

 • Jak dodać i skonfigurować szablon ustawień oferty?
  Szablon ustawień ofert pozwala na zapisanie predefiniowanych ustawień dla łatwiejszego wystawiania kolejnych ofert.

  Możemy tu skonfigurować pola wspólne dla wielu wystawianych ofert. 
  Utworzone szablony ustawień mogą się więc różnić np. rodzajem wyróżnienia, sposobem uzupełniania tytułów, cen i stanów magazynowych, a także przypisanymi do nich szablonami wysyłki lub płatności, które wcześniej utworzymy na Allegro.

  Podstawowy szablon ustawień zostanie utworzony, gdy dodasz konto Allegro. Sprawdź, czy zaproponowane ustawienia są dla Ciebie odpowiednie.

  Jeśli chcesz je zmienić lub dodać nowy szablon ustawień musisz:

  1. Otworzyć w Panelu Administracyjnym kartę IntegracjeAllegro

  2. W liście uprzednio dodanych kont wyszukać to, do którego chcesz stworzyć szablon ustawień, następnie kliknąć w niebieski klawisz DODAJ SZABLON USTAWIEŃ, który jest przy wybranym koncie.

  3. W szablonie, uzupełnij po kolei niezbędne pola.
  • Nazwa szablonu - podaj taką by łatwo odszukać potrzebny szablon, np. dla szablonu dla licytacji tytuł LICYTACJE
  • Tytuł oferty - tu najlepiej jest zostawić zmienną {{{name}}}, dzięki temu jako tytuł oferty podstawiana będzie domyślnie nazwa produktu lub jeżeli zostanie zapisany w zestawie parametrów - tytuł aukcji.
  • Oznacz, czy oferta ma być licytacją czy aukcją Kup teraz. Przy wyborze Licytacji zostanie wystawiona jedna sztuka produktu, a gdy w Sellasist stan magazynowy spadnie do zera, aukcja zostanie zamknięta z odwołaniem wszystkich ofert licytujących.
  • Wybierz Czas trwania. Aktywuj sklep Allegro, by móc wybrać czas trwania 30 dni.
  • Ponowne wystawianie (czy ma być i na jakich warunkach).
   Ponowne wystawianie oferty jest obsługiwane w Sellasist niezależnie od mechanizmów Allegro. Nie włączaj ponawiania ofert z poziomu konta Allegro, bo w takim przypadku zostaną one wystawione podwójnie.
  • Oznacz czy wystawiasz fakturę i jaką,
  • Wybierz jaki będzie czas wysyłki produktów (możesz ustawić w szablonie lub pozwolić, by pobierał się z produktów, z pola w Informacjach podstawowych o produkcie - deklarowany czas wysyłki),
  • Oznacz kto pokrywa koszty wysyłki,
  • Jeśli chcesz by możliwa była płatność przelewem oznacz boks Zwykły przelew i podaj nr chociaż jednego konta. Możesz użyć zmiennej {{{bank_account}}} by wpisać nr konta firmy przypisanej do konta Allegro.
  • Oznacz dodatkowe parametry Promowanie, jeśli chcesz. Opcje promowania nigdy nie są synchronizowane z szablonem ustawień. Możesz w każdej chwili edytować szablon ustawień, bez ryzyka, ze promowanie wyłączy się w już wystawionych aukcjach. Ustawienie będzie dotyczyło tylko nowych ofert.
  • Podaj Warunki oferty, wybierz z menu utworzone wcześniej w panelu sprzedawcy na Allegro Warunki reklamacji, Informacje o gwarancjach i Politykę zwrotów.
  • Podaj ceny i stan magazynowy. Możesz wybrać czy cena ma się podstawiać z produktu, czy jeśli odznaczysz pole Wstaw cenę z produktu, wpiszesz cenę ręcznie. Przy odznaczeniu tego pola WYŁĄCZY się synchronizacja ceny produktu.
  • Stan magazynowy domyślnie jest oznaczony w Synchronizacjach i tym samym zaciąga stan produktu z karty produktu, jeśli chcesz uzupełniać ten stan ręcznie, odznacz pole Stan magazynowy w Synchronizacjach.
  • Ustaw Synchronizacje. Każdy z czterech boksów oznacza, która z synchronizacji jest włączona lub wyłączona.
  • Ustaw swoją lokalizacje, która będzie się wyświetlać w Allegro. Zawartość tych pół jest pobierana z Allegro i raczej nie należy ich zmieniać.
  • Na koniec ustaw, czy oferty wystawiane za pomocą tego szablonu będą się wystawiały natychmiast czy po odznaczeniu pola, z ustalonym opóźnieniem.

  4. Na koniec ZAPISZ skonfigurowany szablon.

  Oceń tę informację:

  - +

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

skontaktuj się z nami

Biuro obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.


Zaznacz wymagane pole
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa eSprzedaż Łukasz Sadłowski, Netgraf [rozwiń] z siedzibą w Warszawie 05-075, ul. Wilanowska 39a. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania umowy zawartej z Tobą, w tym do umożliwienia świadczenia usług drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z usług eSprzedaż. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Sprzeciw możesz wnieść począwszy od 25 maja 2018 roku (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj - https://esprzedaz.com/dane-osobowe).