Pozycjonowanie

AI Copywriter – wady i zalety sztucznej inteligencji w marketingu

Sztuczna inteligencja jeszcze nie zastąpiła ludzi. Jednak z każdym rokiem powiększa się liczba jej funkcji i obszarów, w których się porusza. Inteligentne maszyny, działające na podstawie algorytmów, coraz lepiej radzą sobie z używaniem języka naturalnego. AI Copywriter to rodzaj sztucznej inteligencji używanej głównie w marketingu. Umożliwia ona pisanie tekstów przez robota na niemal każdy temat – mogą być to zarówno opisy produktów, jak i kategorii, artykuły blogowe oraz kontent SEO. Jakie są wady i zalety AI Copywritera?

Sztuczna inteligencja w marketingu – AI Copywriter

Sztuczna inteligencja w marketingu rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy docierają do swoich klientów. AI Copywriting to potężne narzędzie, które pomaga w tworzeniu treści na stronę internetową. Sztuczna inteligencja wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego i uczenie maszynowe do generowania treści dostosowanych do Twoich konkretnych potrzeb i celów. Dzięki AI Copywriting możesz tworzyć angażujące, spersonalizowane treści, które napędzają konwersje i zwiększają Twój ROI. Wiele osób uważa, że AI Copywriting to przyszłość marketingu. Czy pisanie z robotem może zastąpić pracę copywritera? Poznaj wady i zalety AI Copywritingu.

Jakie są zalety komputerowego tworzenia tekstów?

Komputerowo wspomagane tworzenie tekstów, znane też jako Ai copywriting, to rodzaj pisania za pomocą robota. System ten ma wiele zalet, w tym większą dokładność, szybkość i opłacalność. Dzięki temu rodzajowi pisania robot może wygenerować wysokiej jakości treść, która jest dostosowana do potrzeb użytkownika. Co to oznacza w praktyce?

Używanie zaawansowanego AI Copywritera redukuje konieczność zatrudniania dużej ilości osób do pisania tekstów. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze wydane na wynagrodzenie dla copywritera. Jednak AI Copywriter to przede wszystkim wsparcie właśnie dla osób piszących teksty. Z pomocą sztucznej inteligencji copywriterzy będą szybciej dostarczać artykuły, a pojawiająca się blokada twórcza zostanie zażegnana w trybie ekspresowym.

Wady pisania z robotem

AI Copywriter może być użytecznym narzędziem pomagającym w tworzeniu contentu marketingowego, ale ma on pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, dokładność pisania przez robota nie jest idealna. Chociaż AI Copywriterów można zaprogramować tak, żeby rozumieli podstawy gramatyki i składni, mogą nie być w stanie wykryć subtelnych niuansów językowych, które są ważne dla stworzenia dobrego tekstu. Dodatkowo roboty mogą nie być w stanie uchwycić unikalnego głosu i stylu autora, co może sprawić, że np. artykuł blogowy będzie wydawał się bezosobowy.

Kolejną wadą jest to, że sztuczna inteligencja wymaga programowania i konserwacji, aby była aktualna. Jeśli program nie jest regularnie aktualizowany, może nie być w stanie rozpoznać nowych słów i zwrotów, co może prowadzić do błędów w tekście. Ponadto roboty mogą nie być w stanie rozpoznać kontekstu pewnych słów lub zwrotów, co może prowadzić do nieporozumień lub błędnej interpretacji.

Wreszcie, programy umożliwiające pisanie z robotem mogą być drogie w zakupie i utrzymaniu. Koszt ten może przewyższyć wysokość wynagrodzenia dla copywritera, który dostarczy nam gotowy, niewymagający poprawek tekst (czego nie można oczekiwać od AI).

Czy AI zastąpi copywriterów?

Podsumowując, chociaż sztuczna inteligencja może być użytecznym narzędziem do pisania tekstów na stronę, są pewne wady, które należy rozważyć przed zainwestowaniem w tego rodzaju narzędzia. Programy mogą być drogie w zakupie i utrzymaniu, bardzo często nie są w stanie uchwycić unikalnego głosu i stylu autora. Ponadto mogą nie być w stanie rozpoznać kontekstu pewnych słów lub zwrotów, co może prowadzić do błędów w tekstach.

AI Copywriter to niewątpliwie przydatne narzędzie, które może znacząco ułatwić pisanie tekstów. Nie zastąpi jednak pracy copywritera – tekst napisany z robotem AI często wymaga redakcji oraz wprowadzenia poprawek. AI Copywriter nie zastąpi człowieka, który ma swój własny głos i przekazuje go w swoich tekstach. Bezosobowa treść pisana z robotem może odstraszać użytkownika, a dobry copywriter wie, jak przyciągnąć uwagę odbiorcy.

AI Copywriter – do czego mogą używać go klienci Sellingo?

Jeśli prowadzimy biznes online, ważne jest, aby produkty, które sprzedajemy, były odpowiednio opisane. Opisy powinny być napisane językiem zrozumiałym i nie mogą zawierać błędów językowych – schludna, merytoryczna treść na stronie internetowej sklepu to w końcu nasza wizytówka. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy specjalizują się w pisaniu tekstów lub mają czas na ich napisanie. W takim przypadku (jeśli nie chcemy zlecać tego zadania copywriterowi) dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy AI Copywritera, który szybko wygeneruje dla nas tekst produktowy.

Unikalne opisy do produktów umieścisz w panelu Sellingo → o tym, jak to zrobić, przeczytasz w naszej Pomocy. Sellingo oferuje integracje z Allegro, eBay i innymi platformami sprzedażowymi. Dzięki naszym technologiom dowiesz się, jak unikalny wystawić opis produktu na wszystkich stronach, na których prowadzisz jego sprzedaż.

5/5 - (9 votes)

6 comments

 1. Przem 4 lutego, 2023 at 14:09 Odpowiedz

  A ja mam pytanie czy zarówno w sklepie jak i platformie marketplace np. allegro mieć taki sam opis? Nie kłuci się to pod kątem pozycjonowania?

  • Joanna Sławek 14 lutego, 2023 at 09:36 Odpowiedz

   Dzień dobry,
   warto aby Państwa usługi lub produkty wyróżniały się unikalnym tekstem i były dostosowane pod różne platformy sprzedażowe. Natomiast, w przypadku kiedy nie możemy sobie pozwolić na ich dostosowanie, nie powinni się Państwo przejmować, ponieważ Google nie karze za takie praktyki. Wynika to z prostej przyczyny – dla przykładu, wiele stron z elektroniką pobiera teksty bezpośrednio od producenta i ich nie zmienia. Dotyczy to też dropshippingu, więc nie kłóci się to z pozycjonowaniem.

   Pozdrawiamy
   Zespół Sellingo

 2. Maja 7 lutego, 2023 at 07:50 Odpowiedz

  No niezwykle szybko się ta technika rozwija. Ciekawa jestem przyszłości. W tym momencie korzystam przy opisach produktowych ;D

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *