Gotowe rozwiązania

Jak dorobić w domu na biznesie e-commerce?

Jak dorobić w domu na biznesie e-commerce?

Odpowiedź w zasadzie jest prosta, ale wymaga złożonych i obszernych przemyśleń.

Od czego zacząć? 

Twoim punktem wyjściowym zawsze powinny być Twoje zainteresowania oraz hobby. Czy pomysł na dorabianie w domu nie powinien się właśnie wziąć z Twoich upodobań? Pomysł na dorabianie zawsze powinien Cię sprowadzać do jednej rzeczy – tego, co potrafisz robić. Być może po swojej regularnej pracy zajmujesz się np. rękodziełem, malowaniem, pisaniem, czy grafiką. Na pierwszy rzut oka być może wszystkie te rzeczy nie będą miały ze sobą nic wspólnego, ale warto zapoznać się z branżą e-commerce w szerszym kontekście.

Prosta droga do sukcesu, wybierz swoją:

  • Załóż sklep internetowy
  • Sprzedawaj na platformach typu marketplace: Allegro, OLX, Amazon, eBay, Arena, Empik, Morele itp.
  • Ogłaszaj swoje produkty w social media: na Facebooku, Instagramie, Pinterest
  • Dorabiaj jako profesjonalista w branży e-commerce

Sprzedaż w sklepie internetowym 

Sprzedaż w sklepie internetowym Sellingo.

Jesteś szczególnie bliski jakiejś branży i chciałbyś zacząć przygodę w handlu? Czemu odkładać to na później skoro możesz zacząć działać już dziś? Jako jedna z nielicznych firm na rynku oferujemy darmową możliwość założenia sklepu internetowego online – praktycznie bez żadnych dodatkowych opłat! To ty dysponujesz swoim budżetem i dokonujesz wyboru ile przeznaczyć kosztów na dodatkowe aspekty swojej działalności. 

Czy, aby dorobić w domu, zakładając sklep internetowy, trzeba mieć własną działalność gospodarczą?

Jeśli chcesz dopiero spróbować swoich sił w e-biznesie, to wcale nie musisz zakładać na samym początku firmy! Nierejestrowana działalność gospodarcza polega na prowadzeniu sprzedaży nieprzekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia, które w 2023 roku wynosi 3490 zł brutto. Dla Ciebie oznacza to, że maksymalna kwota, którą możesz zarobić bez przekraczania progu podatkowego, to 1745 zł. 

Sellingo.pl daje Ci możliwość szybkiej sprzedaży, modyfikacji sklepu internetowego według Twoich potrzeb oraz intuicyjny panel administracyjny. 

Co jest potrzebne do założenia sklepu internetowego?

  • Wymyślenie jego nazwy oraz wykupienie domeny – na Sellingo.pl możesz zarejestrować domenę zaraz przy zakładaniu sklepu internetowego. 
  • Przygotowanie asortymentu oraz dodanie go w sklepie internetowym – to ty decydujesz, czy sprzedajesz produkty własnego wyrobu, czy np. z hurtowni. 
  • Dodanie form płatności oraz metod dostaw – u nas to banalnie proste, przy okazji możesz skorzystać z naszej usługi nadawania paczek https://sendego.pl/ oraz z integracji z płatnościami. Jeśli zdecydujesz się na Tpay.com możesz skorzystać z naszej zniżki dla sprzedawców i zapłacić tylko 1,4 % prowizji. 

Sprzedawanie na platformach marketplace

Sprzedawanie na platformach marketplace z oprogramowaniem dla sklepów internetowych Sellingo.

Sklep internetowy to dla Ciebie zbyt duże wyzwanie, ale odnajdujesz się za to na innych platformach sprzedaży? Być może to właśnie tam chcesz rozpocząć swoją przygodę z e-commerce, jeśli tak, to uważamy, że to dobry pomysł, a platformy marketplace będą dobrym źródłem dodatkowego dochodu. Niezależnie od tego, czy chcesz tylko pozbyć się niektórych zbędnych przedmiotów ze swojego domu lub odsprzedawać przedmioty z hurtowni, to marketplace zdecydowanie da Ci możliwość zarobku. Jak pewnie już wiesz z doświadczenia, najczęściej sprzedawcy wystawiają swoje przedmioty na Allegro, ale ze względu na duże prowizje możliwe, że wcale nie będzie Ci się to z początku opłacało. 

Dwie pieczenie na jednym ogniu:

Nawet jeśli na samym początku nie myślisz o tym, żeby założyć sklep internetowy, a sprzedawać na marketplace, to warto rozważyć opcję sprzedaży i w sklepie internetowym oraz na kanałach typu marketplace. Sellingo.pl daje Ci nie tylko możliwość założenia za darmo sklepu internetowego, ale też natychmiastową możliwość zintegrowania się z niektórymi kanałami typu marketplace jednym kliknięciem.

Dzięki Sellingo.pl zintegrujesz się niemalże od razu z:

  • Allegro
  • Sklepem Facebooka
  • Domodi
  • Allani
  • Google Merchants Center

Rozpoczęcie dorabiania na biznesie e-commerce może być również z rozpoczęciem biznesu na pełną skalę. Robienie małych kroków jest jak najbardziej wpasowane w zwykłym dorabianiu w domu, a w przyszłości może zaowocować własnym biznesem, czego serdecznie życzymy!

Ogłaszaj swoje produkty w social media

Ogłaszaj swoje produkty w social media z oprogramowaniem dla sklepów internetowych Sellingo.

Nie chcesz zakładać sklepu internetowego, ani wystawiać produktów na portalach typu marketplace? Może wolisz teraz ogłaszać swoje produkty za pomocą mediów społecznościowych? Jest to teraz bardzo popularna metoda, która przyjęła się zwłaszcza przy sprzedaży rzeczy z drugiej ręki (ubrań, staroci, mebli). Osoby, które często chcą sobie dorobić bez specjalnego przemęczania się, aktywnie promują swoje usługi, czy produkty za pomocą Facebooka, Instagrama, Tik-toka. Na pewno kojarzysz nauczycieli języka angielskiego, czy profile z rzeczami z drugiej ręki, które świetnie odnajdują się w wirtualnej rzeczywistości i w ten sposób dorabiają sobie do domowego budżetu. Zorientuj się jak wygląda sytuacja po pandemii w e-commerce.

Dorabiaj jako specjalista w branży e-commerce

Jeśli Twój pracodawca nie ma żadnych przeciwwskazań, abyś po godzinach dorabiał sobie na własnych umiejętnościach, to możesz brać drobne zlecenia z branży e-commerce! W końcu tak rozbudowany sektor, jak e-commerce zbiera wokół siebie wielu specjalistów, którzy są gotowi podzielić się wiedzą poza miejscem pracy. 

Jak możesz sobie dorobić, jako specjalista?

Grafiki – jeśli na co dzień zajmujesz się wykonywaniem grafik reklamowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś nie mógł na tym dorobić po pracy. Wiele małych firm często korzysta z pomocy osób prywatnych, ponieważ zazwyczaj nie mają potrzeby zatrudniać grafika na pełen etat. Dla Ciebie to z kolei świetny sposób na podreperowanie budżetu w ciągu miesiąca. 

Copywriting – zapotrzebowanie na teksty eksperckie i SEO jest z roku na rok coraz większe, dlatego jeśli zajmujesz się contentem, to koniecznie skorzystaj z szansy na dodatkowe zarabianie. 

Kursy i szkolenia – każdy specjalista e-commerce, który ma za sobą lata doświadczenia prędzej czy później dostaje propozycje prowadzenia kursów, czy szkoleń i warto z takiej szansy skorzystać!

Projektowanie sklepów oraz stron www – dla Ciebie jako specjalisty postawienie sklepu internetowego lub strony www na gotowym oprogramowaniu, to zapewne pikuś. Masz wśród znajomych osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesie? Zaoferowanie pomocy z niewielkim wynagrodzeniem z pewnością będzie zadowalającym rozwiązaniem dla Ciebie, jak i drugiej strony!

4.3/5 - (14 votes)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymaga pola oznaczone są *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.