Jak założyć sklep w modelu dropshipping?
Gotowy sklep internetowy dropshipping z towarem
Zastanawiasz się nad założeniem sklepu internetowego, ale:
- Nie masz wystarczająco dużo zgromadzonego kapitału?
- Nie masz do końca pomysłu na własną markę?
- Boisz się zbyt dużego ryzyka?
Całe szczęście istnieje model sprzedaży tzw. dropshipping, który pozwoli Ci na pełne zatowarowanie sklepu internetowego bez wysokiego kosztu i ryzyka. Czym jest dropshipping oraz jak założyć sklep w modelu dropshipping? Sprawdź to w naszym artykule.
Zrozumieć dropshipping
Chcesz sprzedawać produkty we własnym sklepie internetowym, ale nie chcesz inwestować dużych pieniędzy w kupno towaru? Zakładając sklep internetowy w modelu dropshipping możesz zintegrować go w Sellasist z wybraną przez siebie hurtownią bądź hurtowniami.
W abonamencie płatnym Sellasist możesz wybrać jedną spośród wielu konkretnych hurtowni dostępnych na naszej stronie. W Sellasist zintegrujesz hurtownie w ramach pakietu abonenckiego płatnego. Jeśli wśród umieszczonych na naszej stronie nie znajdujesz odpowiadającej hurtowni, oferującej towary, które chcesz sprzedawać w Twoim sklepie – bez obaw! Zintegruj Sellingo z Sellasist i zarządzaj zamówieniami z intuicyjnym menedżerem sprzedaży. Następnie skontaktuj się z nami, a zintegrujemy dla Ciebie dowolną hurtownię, z którą chcesz rozpocząć współpracę!
W Sellasist możesz rozpocząć sprzedaż w modelu dropshipping. Jak sprzedawać w dropshipping?
- Zintegruj Twój sklep Sellingo oraz jego asortyment z wybraną przez Ciebie hurtownią lub hurtowniami. Ostateczny wybór należy do Ciebie.
- Proponuj w kampanii reklamowej i sprzedawaj klientom Twojego sklepu internetowego produkty z Twojej strony internetowej.
- Automatycznie zlecaj wysyłkę towaru do klienta hurtowni, z którą jesteś zintegrowany.
- Obserwuj, jak hurtownia po otrzymaniu automatycznego powiadomienia w naszym oprogramowaniu wysyła towar do klienta.
Teraz widzisz jakie to proste. Nie musisz mieć własnego pomysłu na stworzenie marki, aby zacząć sprzedawać. Wystarczy, że zaciągniesz asortyment z hurtowni do własnego sklepu internetowego, a następnie przyciągniesz do siebie klientów.
Czy da się zarobić na dropshippingu?
Oczywiście, że tak! Kluczem do sukcesu jest odpowiednia polityka cenowa. Dropshipping to przede wszystkim zarabianie na różnicach cen z towaru, które pochodzą z hurtowni. To właśnie ta różnica ceny pozwala Ci zarobić na konkretnych przedmiotach. Możesz również zintegrować swój sklep internetowy z Allegro lub innymi marketplace’ami. Jeżeli jesteś długoletnim sprzedawcą Allegro, to na Twoją korzyść działają zniżki, które dostajesz w hurtowniach. Im większa zniżka, tym atrakcyjniejsze wynagrodzenie dla Ciebie. Jeżeli jesteś początkującym sprzedawcą, to na pewno długa droga przed Tobą, ale to wcale Cię nie skreśla na początku.
Dla kogo jest dropshipping?
Dropshipping to model sprzedaży, który jest skierowany zarówno dla początkujących sprzedawców, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie, jak i dla starych wyjadaczy, którzy mają już doświadczenie np. w sprzedaży Allegro. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, żebyś spróbował swoich sił w dropshippingu, jeżeli chcesz prowadzić swój własny biznes, lubisz pracować w domu i chcesz zacząć swoją przygodę w e-handlu. Warto zwrócić uwagę również na to, że dropshipping sprawdzi się również na początku Twojej drogi w biznesie, kiedy nie masz jeszcze dużego doświadczenia z prowadzeniem sklepu internetowego. Z czasem, krok po kroku będziesz mógł myśleć o założeniu własnej marki czy sprzedaży własnych produktów. Wszystko jest kwestią czasu.
Zalety dropshippingu
Nowoczesny model sprzedaży na zasadach dropshippingu ma wiele zalet, którym warto się przyjrzeć z bliska i wykalkulować czy jest to zgodne z Twoim modelem biznesowym, który sobie wyznaczyłeś!
- Nie ryzykujesz dużych pieniędzy na początku funkcjonowania w branży e-commerce.
- Hurtownia pobiera jedynie opłatę za obsługę zamówień, czyli większość kosztów, które łączą się z szeroko rozumianą logistyką, odpada.
- Nie musisz magazynować towaru ani go posiadać fizycznie.
- Nie ma potrzeby przeprowadzana inwentaryzacji, jeśli nie posiadasz fizycznie produktów.
- Produkty, które się nie sprzedają, w bardzo prosty sposób możesz wyłączyć na sklepie bez żadnych zobowiązań.
- To ty wybierasz asortyment, który chcesz sprzedawać.
- Nie musisz się zajmować wysyłką zamówień.
- Możesz monitorować swoje zyski w prosty sposób i ilość sprzedanych produktów.
- Nie inwestujesz w towar, więc tym samym nie tracisz pieniędzy ani ich nie zamrażasz na jakiś czas.
Jesteśmy pewni, że zalet w tym modelu sprzedaży jest o wiele więcej, wszystko zależy od Ciebie i od tego, jak pokierujesz swoim sklepem internetowym. Pamiętaj, o tym, że dropshipping jest także uzależniony od platformy sprzedaży, którą wybierzesz.
Wady dropshippingu:
- Musisz inwestować więcej kapitału w reklamy.
- Nie posiadasz własnej marki i ciężej Ci się wybić i wyróżnić na rynku.
- Hurtownia, która nie wysyła przesyłek na czas do klienta, może popsuć opinię Twojego sklepu.
Ile kosztuje sklep internetowy dropshipping?
Jeżeli planujesz założyć sklep internetowy z modelem dropshipping na platformie Sellingo, musisz pamiętać, że Twoim menadżerem sprzedaży będzie Sellasist, który pozwoli Ci na kompleksową i automatyczną obsługę zamówień. Za wszystkie dodatkowe rzeczy jak domena musisz zapłacić oddzielnie, ale jeżeli nie masz dużych potrzeb związku ze sklepem i chcesz od początku zbudować go po swojemu, to wcale nie zainwestujesz dużych pieniędzy. Wszystkie opcje dodatkowe w sklepie zależą tylko od Ciebie i od Twoich potrzeb. Z kolei w Sellasist jesteś w stanie zintegrować się z hurtowniami, aby osiągnąć swój cel, jakim jest dropshipping.
Jak założyć sklep internetowy?
- To bardzo proste! Na początek wejdź na stronę Sellingo.pl i kliknij niebieski przycisk w prawym górnym rogu „Załóż sklep za darmo”. Wybierasz nazwę domeny, a następnie działasz zgodnie z instrukcją. Jest to bardzo intuicyjny proces, który z łatwością przejdziesz bez żadnych wątpliwości co dalej. Możesz sprawdzić nasz cennik TUTAJ.
- Gdy Twój sklep będzie gotowy, możesz następnie założyć konto na Sellasist.pl, aby korzystać z pełni możliwości swojego menadżera sprzedaży, musisz wybrać pakiet abonamentowy wyższy niż darmowy. Następnie przechodzisz do nazwy swojego Sellasist. Wybierasz spośród opcji, danych do konta, wpisujesz adres e-mail, numer telefonu i gotowe!
- Następnie skontaktuj się z naszym handlowcem, aby poznać więcej szczegółów i napisz się na nasze kursy online, aby zgłębiać tę wiedzę jeszcze bardziej!
Obsługa zamówień dropshippingowych w sklepie internetowym:
- Gdy klient złoży zamówienie w sklepie internetowym, ma do wyboru dostawę kurierami hurtowni, z którą masz zintegrowany towar.
- W Sellasist automatycznie pojawia się zamówienie, do którego wystawiany jest dokument sprzedaży.
- Faktura do klienta jest wysyłana automatycznie.
- Po opłaceniu zamówienia przez klienta wpłata jest księgowana automatycznie, a ty jednym kliknięciem przekazujesz zamówienie do hurtowni.
- Następnie hurtownia realizuje zamówienie i dostarcza je do klienta.
- Na postawie otrzymanego zamówienia, hurtownia odsyła Ci numer przesyłki, a automatycznie w sklepie zmienia się status zamówienia na „wysłane”, również wysyłając o tym klienta.
Zalety oprogramowania Sellasist w modelu sprzedaży dropshippingu
- Pełna integracja z płatnościami, kurierami, porównywarkami,
- Zautomatyzowana sprzedaż na wszystkich kanałach sprzedaży, które posiadasz m.in. Allegro, eBay,
- Wszystkie produkty znajdują się w jednym miejscu, niezależne od kanału sprzedaży,
- Wszystkie faktury i zamówienia w jednym miejscu, niezależnie od kanału sprzedaży,
- Pełne wsparcie techniczne i handlowe,
- Pełna integracja z wybranymi hurtowniami, które znajdziesz tutaj: Lista hurtowni.
Czym się kierować przy wyborze hurtowni?
- Przed podpisaniem umowy ustal najważniejsze kwestie, które wiążą się z kosztami. Co to oznacza? Ustal ceny towarów, warunki rozliczenia, dodatkowe opłaty, bo takie też mogą się pojawić. Zapytaj o wszystko!
- Sprawdź i wynegocjuj najlepsze dla siebie warunki. Być może któraś hurtownia okaże się bardzo pomocna!
- Pobierz ofertę produktową danej hurtowni i dobrze się nad nią zastanów.
- Wybierz platformę sprzedaży, gdzie będzie możliwość importu produktów z hurtowni.